October 2, 2022

Пелистер ја освои бронзата во СЕХА лигата

Битолскиот ракометен клуб, Пелистер го освои треттото место на Ф4 турнирот од СЕХА Лигата кој се одигра во Задар.

Нашиот тим со 27:24 го совлада Нексе во мечот за бронзата, а најефикасен беше Усама Хосни со шест постигнати погодоци.

Leave a Reply

Your email address will not be published.