December 5, 2022

Тамше: Горд сум на моите момци, победија во Битола, а тоа не е лесно


Warning: Attempt to read property "post_excerpt" on null in /home/pelanet/public_html/wp-content/themes/covernews/inc/hooks/blocks/block-post-header.php on line 43

Тренерот на Нексе Бранко Тамше беше задоволен од победата на неговиот тим во Битола пред битолската публика и наведе дека тоа не е лесно да се направи. Нексе патува понатаму во Лигата на Европа, а Пелистер останува да се бори за титулата во домашното првенство.

Прво, би сакал да го кажам она кое го очекував. Цел ден им кажував на играчите, дека Битола има публика која пее цел натпревар и е главна поддршка на играчите. Благодарам на гостопримството, беше совршено. Знаев дека чека еден тежок меч. Ние на почетокот влеговме лошо, Еурофарм Пелистер диктираше свој ритам и казнуваше. Нашиот стил на ракомет го игравме еден дел во првото и еден дел во второто полувреме. Така успеавме да ја направиме клучната разлика. Горд сум на својот тим, победивме пред едни од најракометните навивачи. На Еурофарм Пелистер му посакувам она кое тимот најмногу го сака, тоа е титулата“, изјави Тамше.

sportmedia.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *