October 2, 2022

Kривична пријава поради сомнение за „неовластено производство и пуштање во промет наркотици“

Секторот за внатрешни работи Битола, до Основното јавно обвинителство Битола, поднесе кривична пријава против З.Д.(34) од с.Оптичари, битолско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори”. На 20.06.2020, полициски службеници од Одделение за криминалистичка полиција при СВР Битола извршиле преглед над пријавениот, при што пронашле марихуана.

Leave a Reply

Your email address will not be published.