Временска прогноза-на планините снег

Според метереолозите од Управа за хидрометереолошки работи на Македонија денеска ќе има променливо облачно со повремени врнежи од дожд, на планините од снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Кон крајот на денот облачноста ќе се намали.

Според камерите на Ски Македонија, во моментов врне снег на сите повисоки места во Маекедонија.

Фото: Пелистер, Копанки, https://skimacedonia.mk/
Фото: Маврово, https://skimacedonia.mk/

Извор: УХМР


1026