September 28, 2023

Временска Прогноза

Претпладне променливо облачно, од пладневните часови ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места процесите ќе бидат поинтензивни со услови за изолирана појава на град. Во Битола, умерено облачно и нестабилно. Температурата на воздухот ќе достигне 19 степени Целзиусови.


1005