May 19, 2024

Врeменска прогноза

Под влијание на топла, влажна и нестабилна воздушна маса денес и во следните денови во попладневните часови ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Наместа процесите ќе бидат во форма на краткотрајно невреме со поинтензивен дожд, силен ветер и изолирана појава на град.

Температурата на воздухот ќе достигне до 23 степени Целзиусови.

УХМР


1021