May 19, 2024

Временска прогноза

Следува период на стабилно, суво и многу топло време со значителен пораст на температурата.

Претежно сончево и топло. Ќе дува слаб до умерен, а наместа долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец. UV=9

Температурата ќе достигне до 30 степени Целзиусови.


1068