Пронајдено одземено возило во Битола, приведен крадецот

Денеска (15.11.2023) во 20.00 часот во Битола, полициски службеници од криминалистичката полиција на СВР Битола го лишиле од слобода Д.Р.(37) од Битола.Тој се сомничи дека денеска околу 19.11 часот во Битола на ул.„Булевар Први Мај” користејќи го тоа што клучевите биле оставени на бравата, одзел патничко возило ,,сеат” со битолски регистарски таблички .
Од страна на полициските службеници од криминалистичката полиција на СВР Битола возилото било пронајдено и вратено на сопственикот, а лицето било задржано во полициска станица. По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.


1426