Исто како на тој од Прилеп: На газда од Охрид му “избегале” работничките од Непал

-На 20.04.2024 година, во 15:00 часот во Полициската станица Кисела Вода, 24-годишен охриѓанец пријавил дека две жени од Непал, на возраст од 41 и 25 години, кои биле вработени во негова фирма, се оддалечиле од домот во кој престојувале во Охрид.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицата, информираат од МВР – стои во соопштението од МВР.


1150