April 16, 2024

Одреден притвор за маж од прилепско поради извршена обљуба

На 13.09.2022, полициски службеници од СВР Битола ОВР Прилеп го лишиле од слобода А.Ш.(21) од прилепско село. Тој се сомничи дека на влезот од селото во кое живее извршил обљуба врз малолетничка.

Тој бил приведен во полициска станица и против него е поднесена кривична пријава, а од судија му е одредна мерка притвор во траење од 30 дена.


1014