December 5, 2022

При претрес пронајдена марихуана, дилерот приведен

На 27.09.2022 во Битола, полициски службеници од криминалистичката полиција при СВР Битола го лишиле од слобода М. Б.(27) од Битола. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, била пронајдена и одземена марихуана, дигитална вага и други предмети со остатоци од непозната материја и пари во различни апоени.
Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање и расчистување на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *