December 5, 2022

Официјално: Ова е моментално НАЈГЛЕДАНАТА СЕРИЈА во целиот свет ВИДЕО

Манифест е нова хит серија која по првичниот неуспех прерасна во најгледаната серија на Нетфликс во светот.

Манифест првпат се емитуваше во 2018 година на NBC, а приказната започнува со група странци кои завршуваат на истиот лет од Јамајка до Њујорк.

Авионот мистериозно слетал пет години по полетувањето, а патниците се претпоставувале дека се мртви. Додека се обидуваат да се реинтегрираат во општеството, патниците доживуваат чудни феномени, како што се визии за иднината и други бизарни работи.

По третата сезона, NBC сепак ја откажа серијата, а потоа Нетфликс ја презема во обид да го спаси денот и да не ги разочара фановите.

Моментално е најгледаната серија во светот

Оваа недела на официјалниот Твитер профил на серијата беше потврдено дека го достигна првото место на глобално ниво: „Официјално е: Манифест е серија број еден на Нетфликс ширум светот со повеќе од 57 милиони часови емитување“.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *