December 3, 2022

Меланија Трамп се врати како дива: Колку чини модниот изглед на „кралицата на стилот“?

Меланија Трамп се врати со целиот свој беспрекорен стил да се појави во јавноста, тоа го направи покрај нејзиниот сопруг Доналд по повод конгресните избори. За таа пригода го даде својот максимум во поглед на модниот избор, оставајќи софистициран впечаток.

https://www.instagram.com/p/Ckt3cd-NrVT/embed/?cr=1&v=14&wp=540&rd=https%3A%2F%2Fespreso.mk&rp=%2Fvi-preporachuvame%2Ffoto-melanija-tramp-se-vrati-kako-diva-kolku-chini-modniot-izgled-na-kraliczata-na-stilot%2F#%7B%22ci%22%3A0%2C%22os%22%3A3662.9000000003725%7D

Меланија Трамп не се појавуваше во јавноста од минатиот август, но веднаш се врати во центарот на вниманието.

За оваа прилика поранешната моделка одбра сив миди фустан во молив крој, модел на Александар Меквин. Изгледа дека е составен од две посебни парчиња, но всушност е едно, а украсен е со впечатли набор кој ја нагласува убавата силуета на поранешната прва дама на САД.

Горниот дел пак, е без ракави, во елегантна црна нијанса, но со светкави микро риги. МОдната комбинација е заокружена со чевли на високи потпетици, црна чанта и црни очила за сонце.

Инаку, здолништето е „маст хев“ на сезоната есен/зима 22/23, достапно во продажба во сива и црна нијанса. На модните сајтови, фустанот се продава за 1.990 долари.

https://www.instagram.com/melaniatrump.style/?utm_source=ig_embed&ig_rid=a0e21faa-06c2-4a68-8e0d-a4032ff4316e

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *