June 2, 2023

Ограбен објeкт на МЕПСО во Новаци, украдена поголема количина кабел

Ограбен објeкт на МЕПСО во Новаци, украдена поголема количина кабел
На 26.11.2022 во 08.57 часот во СВР-Битола било пријавено дека во објект на МЕПСО лоциран во с.Новаци, била извршена тешка кражба при што бил одземена поголема количина кабел.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР-Битола. Се работи на расчистување на случајот.


1005