June 2, 2023

Временска прогноза

Променливо облачно и студено, попладне со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Следува период на променливо облачно и студено време. Утре локално ќе провејува слаб снег и ќе дува засилен северен ветер. Во среда ќе има преодно намалување на облачноста, а од четврток повторно повремено ќе има локални врнежи претежно од снег.

Извор: УХМР


1025