March 1, 2024

Временска прогноза

Сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Утринава во 6 часот најстудено било во Маврово и Попова Шапка кадешто биле измерени -9 степени Целзиусови. Во пелагонискиот регион температурата на воздухот во шест часот утринава била -3 степени, а на патнит превои Буково и Ѓавато температурата била – 8 степени Целзиусови.

Променливо облачно со слаб до умерен ветер од западен правец се очекаува и до крајот на денот и утре. Кон крајот на денот и во текот на ноќта се очекуваат локални врнежи претежно од снег.

Фотографија : Ски Македонија интернет камера


1014