April 22, 2024

Популарна турска актерка наводно исчезна во земјотресот

Според турските медиуми, една од нивните најпопуларни актерки, Кансу Дере, исчезнала по разорните земјотреси што ја погодија нејзината земја и соседна Сирија.

Наводно, 41-годишната Канса не се огласила на социјалните мрежи од 5-ти, што ги загрижи илјадниците нејзини фанови кои се обидуваат да откријат каде е и дали е добро.
На социјалните мрежи се прошири веста дека таа починала бидејќи толку долго не била пријавена и никој со сигурност не знаел каде се наоѓа, а за тоа не се огласиле ниту нејзините пријатели и семејството.

Кансу отсекогаш го привлекувала вниманието на јавноста со својата убавина, студирала археологија од која се откажала и ја освоила ласкавата титула Мис на Турција на изборот во 2000 година. Но, таа не успеа да оди на светскиот натпревар бидејќи локалната власт и забрани да оди бидејќи се одржуваше во грчкиот дел на Кипар, но успеа да оствари успешна манекенска кариера.

Што се однесува до нејзиниот љубовен живот, се шпекулира дека убавата актерка моментално е во врска со осум години помладиот колега Метин Акдулгер, но ниту еден од нив никогаш не го потврдил тоа во јавноста.

Кансу моментално на својот Инстаграм профил ја следат 2,6 милиони луѓе и е позната како една од највлијателните личности во Турција, а домашната публика најмногу ја памети по улогите во сериите „Неверство“, „Езел“ и „Сила“.


1025