May 19, 2024

Временска прогноза

Денот започна со умерено облачно време кое според метереолозите на УХМР ќе се задржи во текот на целиот ден. Попладне и во текот на ноќта ќе има врнежи од дожд, пообилни во источните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата на воздухот во текот на денот пак ќе биде двоцифрена и ќе достогне до 16 степени Целзиусови.

Извор: УХМР


1027