September 28, 2023

Временска прогноза

Променливо облачно со кратки сончеви периоди и со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. До в недела претпладне ќе се задржи претежно облачно време со повремени врнежи од дожд. Утре на места врнежите ќе бидат пообилни.

Од недела попладне и во првите денови од работната седмица ќе настапи преодно стабилизирање на времето.

Извор: УХМР


1009