May 20, 2024

Приведен крадец во Битола, одземеното вратено на сопственикот

На 25.03 од страна на полициски службеници од полициската станица за безбедност на сообраќајот при СВР Битола на стариот пат Прилеп – Битола бил лишен од слобода А.М.(38)од Битола, кој управувал патничко возило”опел” со битолски регистарски ознаки, под сомнение за извршена тешка кражба во РЕК Битола, од каде одземени се ролни железо од Рудникот Брод, сопственост на РЕК Битола. Пронајдените предмети се вратени на сопственикот,а по документирање на настанот ќе следува соодветна пријава.


1155