September 28, 2023

Временска прогноза

Променливо облачно со слаб до умерен ветер од променлив правец. Во попладневните часови, претежно во северните делови ќе има услови за појава на слаб краткотраен дожд.

Во следните денови времето ќе биде потопло, а во попладневните часови ќе има локална појава на краткотраен пороен дожд и ретки грмежи.

Извор: УХМР

Фото насловна : Steve Adams, unsplash


1019