Временска прогноза

Променливо облачно со повеќе сончеви периоди во североисточниот дел од земјата. Од пладневните часови ќе има повремен локален дожд и појава на грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата ќе достигне до 19 степен од целзиусовата скала.

Извор: УХМР


1027