Временска прогноза

Сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец и температура на воздухот до 22 степени Целзиусови.

Утре ќе се задржи претежно сончево и уште потопло време, попладне со изолирана појава на дожд и грмежи. Во понеделник попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи ќе биде на повеќе места, а од вторник следува период на променливо облачно и посвежо време со повремени врнежи од дожд.

Извор: УХМР


1027