September 28, 2023

80 санкции за брзо возење на територија на СВР Битола

Денеска (07.06.2023) во периодот од 14.00 до20.00 часот на територијата на СВР Битола спроведена e засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната, при што санкционирани се 80 возачи . Од вкупно 80 возачи , 60 возачи ја пречекориле брзината во населено место, а 20 надвор од населено место. На сите прекршители изготвени им се соодветни поднесоци.

Засилените акциски сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.


1082