April 16, 2024

МАКЕДОНСКИТЕ УБАВИЦИ АЛЕКСАНДРА НАКОВА И КРИСТИНА ДИМИТРИЕВСКА ВО ЛЕТНО ИЗДАНИЕ

Летото официјално започна, а со тоа и жешките фотографии од нашите пејачки, манекенки и инфлуенцерки, фотографирани по македонските и странските плажи. Една од најзгодните Македонки, сексапилната гевгелиска убавица Александра Накова е една од оние кои како по правило се меѓу првите што ја отвораат бикини сезоната. Така е секоја година, така е и оваа, без оглед дали е во прашање базен, езеро или море, плажа или само гола реклама.

Македонската пејачка, модел и мисица, тетовската убавица Кристина Димитриевска исто така ја почести јавноста со провокативни фотографии. Не дека до сега не сме ја виделе соблечена или разголена, ама секоја нејзина фотографија е добредојдена од за машките очи.

Овие две македонски убавици го скршија мразот. Очекуваме да горат социјалните мрежи со нови фотографии од убави македонски девојки, затоа што, како што вели песната, нема поубаво девпјче од Македонче


1123