April 25, 2024

Ана Стојановска блесна на црвениот тепих во Сараево

Македонската актерка Ана Стојановска се појави на Сараевскиот филмски фестивал во креација со која ги маѓепса сите. Извонреден прием со преполно гледалиште, многу смеа и апалаузи имаше синоќа „Кајмак“ на Милчо Манчевски.

Стојановска во спектакуларно издание освои со настапот на црвениот килим каде се појави со дел од екипата на филмот режисерот Манчевски, колегата Филип Трајковиќ и продуцентот Јане Ќортошев. Таа се одлучи за креација која го покажа нејзиниот стомак, едноставна шминка и собрана коса. Изгледот го комплетираше со дискретен накит.

„Кајмак“ беше најгледан филм во Македонија минатата година.


1190