April 25, 2024

Временска прогноза

Сончево со слаб ветер од јужен правец прогнозира за денеска Управата за хидрометереолошки работи (УХМР). Температурата на воздухот ќе достигне до 23 степени Целзиусови.

Од утре облачноста ќе се зголеми, а во среда кон крајот на денот и во четврток претпладне ќе има врнежи од дожд. Дневната температура од четврток ќе се намали за околу пет степени. Потоа нов поинтензивен влажен бран се очекува во петок попладне и во сабота.

Извор: УХМР


1152