На патот Горно Блаце – Долно Блаце вечерва во автомобил со автоматско оружје е пукано во повозрасен маж кој подлегнал на повредите, пишува порталот 24Инфо.

Како што дознава порталот, станува збор за татко на Г.Т. човек кој е осомничен за убиство на криминалецот Оки.

Г.Т. во моментов е на издржување на казна затвор.


1108