ЦЕЦА ГИ СПАКУВА КУФЕРИТЕ И ЛЕТНА ЗА ГЕРМАНИЈА: Мојот зет ми е омилен во репрезентацијата

Светлана Цеца Ражнатовиќ вчера отпатува за Германија на Европското фудбалско првенство, каде првиот натпревар го одигра репрезентацијата на Србија за која настапува нејзиниот зет Немања Гудељ.

– Се надевам дека сум подготвен за Европското првенство. Ги завршив своите обврски, па ќе уживам во фудбалот. Таму ме чека ќерка ми, ќе биде супер – изјави Цеца за српски Блиц.

Репрезентацијата на Србија вчера загуби од Англија, а на трибините поддршка на сопругот му пружи и Анастасија.

Цеца пред натпреварот им посака среќа на сите.

– Се надевам дека имаме сериозна артилерија. Никогаш не сум песимист. Мојот зет ми е фаворит во репрезентацијата, тоа се подразбира. На сите им посакувам среќа на теренот, најважно ми е да се борбени и храбри и достојно да ги бранат боите на својата земја, изјави Цеца.


1192