Уапсен битолчанец, пронајдена марихуана во нејзиниот дом

На 24.06.2024 во 00.50 часот на улица „Смилевски конгрес“ во Битола од страна на полициски службеници од полициската станица за безбедност во сообраќајот лишен е од слобода З.Б. (31) од Битола затоа што кај него била пронајдена марихуана. По документирање на настанот против лицето ќе следи соодветен поднесок.


1030