May 19, 2024

Претпладне сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен, повремено засилен ветер од јужен правец. Од пладневните часови од запад ќе се прошири значително наоблачување. Температурата на воздухот во Пелагонија ќе се движи од 3 до 24 степени Целзиусови.

Извор: УХМР


1026