December 5, 2022

Расчистена тешка кражба во Битола, приведен крадец од Битола

Полициски службеници од криминалистичката полиција при СВР Битола го лишиле од слобода Б.
В.(23) од Битола поради сторено кривично дело тешка кражба на 19.10.2022 во Центарот за култура Битола.
Б.В. го признал делото и по документирање на настанот ќе следува кривична пријава.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *