April 17, 2024

Временска прогноза

Прогнозата на УХМР вели дека денеска времето ќе биде променливо облачно и многу студено, локално ќе провејува слаб снег и ќе дува силен северен ветер (над 80 км/час, а на планините и над 90 км/час). Потоа во следните денови ќе се задржи стабилно, студено и ветровито време со минимални температури и под -10 степени, а наместа и дневните ќе бидат под нула.

Фото насловна: skimacedonia.mk


1021