April 17, 2024

Временска прогноза

Променливо облачно и постудено, на планините и на повисоките места локално ќе провејува слаб снег. Ќе дува засилен до силен северен ветер, на повеќе места со брзина и над 70 км/час.

Од утре ќе настапи стабилизација на времето со пораст на дневната температура.

Извор: УХМР


1027