Временска прогноза

Денес ќе преовладува сончево време со студено утро. Утре по одделни котлини ќе има појава на магла и ниска облачност, а кон крајот на денот најпрвин во западните, а во текот на ноќта и во среда и во останатите делови ќе има врнежи од дожд кои наместа ќе бидат пообилни. Утринската температура ќе биде во пораст. Во Пелагонија утринава -2 степени, а се очекува температурата да достигне до 14 степен од Целзиусовта скала.

Извор: УХМР


1066