Со битолската фудбалска легенда Томе Пачовски

Нашиот близок соработник Димитар Петковски го посети битолчанецот Томе Пачовски кој е поранешен капитен на нашата најдобра фудбалска репрезентација на Македонија, а сега е тренер на голманите во Фудбалската репрезентација на Македонија, како и во неговиот поранешен клуб од голманските денови Бершот. Популарниот Пача е поранешен голман на Пелистер од каде потекнува, потоа брани за скопските Работнички и Вардар додека на интернационалната сцена настапуваше покрај во Бершот го носеше дресот и на грчкиот клуб Јоникос како и белгискиот Мехелен. Како помина разговорот со Томе Пачовски со кадри од преубавиот град Антверпен кој му е сегашно место на живеење и за многу детали од неговата фудбалска кариера како и од приватниот живот ќе погледнете во следното видео интервју….


1059